Piligrimininė kelionė į Indiją | ŠVENČIAUSIOS HIMALAJŲ VIETOS
ŠIOJE KELIONĖJE KELIAUSIME Į KALNUS, aplankyti švenčiausias HIMALAJŲ VIETAS - Gangotri, Yamunotri, Badhrinathą ir dar keletas kitų ypatingai sakralių vietų.
KELIONĖ VYKS LIETUVIŲ KALBA :)
Motinos Indijos kūną Dievas nubarstė šventumu. Gilūs išminčiai, Himalajų kalnai, galingiausi dievai, gražiosios deivės, šventosios upės audė šios šalies kūno raštus.
Įspaustas čia begalinis sakralumas ir chaosas, švelnumas ir rūstumas, nuožmi gamta ir motiniška globa.
Šventoji Indija apkabina kiekvieną čia atvykusi - globoja, veda siela gilyn, duoda suvokties. Ji pamaitina mus savu gilumu, ramumu. Ji kviečia. Laikas grįžti į erdves, kurios davė pasauliui galybę šventųjų, sakralausius pasaulio tekstus bei gilų dvasinį augimą.
ŠIOJE KELIONĖJE KELIAUSIME Į KALNUS, aplankyti švenčiausias HIMALAJŲ VIETAS - Gangotri, Yamunotri, Badhrinathą ir dar keletas kitų ypatingai sakralių vietų.
🕉RIŠIKEŠAS – vienas garsiausių Indijos sakralinių sodų, populiarus ne tik dėl religinių judėjimų, bet ir dėl nuostabių kraštovaizdžių. Miestą iš trijų pusių supa kalvos (Mažieji Himalajai), o iš ketvirtos pusės per miestą teka šventoji Gangos upė. Rišikešas yra vartai į keturias didžiąsias Himalajų šventąsias vietas: Jamunotri, Gangotri, Kedranathą ir Badrinathą.
Gangos pakrantėse yra daug ašramų, daugelis jų yra atviri ir reguliariai moko dvasinių dalykų. Rišikeše žmonės nevalgo mėsos ir žuvies, čia draudžiamas alkoholis, o gyventojų skaičius čia ne toks tankus kaip kitose religinėse sostinėse. Rišikešas verčiasi, kaip išminčių vieta.
🕉BARKOTAS – kalnuota vieta, esanti 1220 m virš jūros lygio aukštyje. Mes sustosime Masuryje iš čia atsiveria panoraminiai Dehradun slėnio ir snieguotų Didžiųjų Himalajų kalnagūbrių viršūnių vaizdai.
Prieš Masurį galima aplankyti Nyingma budistų vienuolyną – Mindroling vienuolyną, garsėjantį nuostabia architektūra, įspūdingu interjeru ir ramia atmosfera. Didingi šventyklos sienų paveikslai vaizduoja Budos gyvenimo epizodus. Vienuolyno kompleksą Tibeto pabėgėlių bendruomenė pastatė 1965 metais kaip garsiojo Midrolingo vienuolyno Tibete kopiją.
Masuryje galima aplankyti „Laimingąjį slėnį“ arba „Mini Tibetą“, kuriame gyvena beveik 5000 pabėgėlių iš Tibeto. 1959 m., kai keturioliktasis Dalai Lama prisiglaudė Indijoje, šimtai tibetiečių pasekė jį ir čia apsigyveno. Čia galima aplankyti Šedup Čoepheling šventyklą, kuri yra aukščiausiame slėnio taške, ant kalvos.
🕉JAMUNOTRIS yra piligrimystės centras prie šventosios Jamunos upės ištakų. Jamunotris yra deivės Jamunos buveinė.
Jamuna yra antra pagal svarbą upė Indijoje (po Gangos). Ji taip pat turi dvi karštąsias versmes, kurios palengvina pavargusius keliautojus. Viename iš šaltinių – Surya Kund – verdantis karštas vanduo, o kitame – Gauri Kund – šiltas, tinkamas maudytis.
Pati Jamunotri šventykla nėra itin įspūdinga savo architektūra, nes dėl sunkių oro sąlygų ji dažnai atstatoma. Jamuna yra Saulės dievo Surjos dukra ir taip pat mirties Dievo Jamos sesuo, todėl maudynės jos vandenyse palengvina skausmingą mirtį.
Mes į šią šventyklą kopsime laipteliais kildami vis labiau į kalno viršukalnę. Kelias pėsčiomis į kalną bus apie 5 kilometrus. Kam sunku lipti pačiam, gali pasinaudoti arklių, mulų arba nešikų paslaugomis. Taip kasdien į Jamunotrį kopia tūkstančiai žmonių.
🕉GANGOTRI – deivės Gangos buveinė. Viešpats Šiva sugavo Gangą savo matiniais dredais, kai upė nusileido iš dangaus į žemę. Prieš penkis tūkstančius metų to meto Žemės valdovai Pandavai atvyko čia atlikti didžiojo „Deva Jagijos“, kad išpirktų savo giminaičių mirtį Mahabharatos mūšyje. Pats Gangos šaltinis Gomukh ("karvės burna") yra 18 km nuo Gangotri, ir jį galima pasiekti tik pėsčiomis. Gomukas (4023 m) – Gangotri ledyno atodanga ir Bhagirathi upės ištakos, vienas pagrindinių Gangos upės šaltinių.
Išminčiai jį vadino „Gomukh“, nes tolimoje praeityje tai atrodė kaip karvės burna, nors šiandien taip nebėra. Gomucho ledyną labai vertina tikintieji, kurie nepraleidžia progos pasinerti į ledinį vandenį, kuris atšąla iki kaulų.
🕉BADRINATAS – laikomas viena iš keturių švenčiausių Indijos piligrimystės vietų – Čardham (čar išvertus – 4, o dham – šventa vieta): Puri rytuose, Ramešaramas pietuose, Dvarka vakaruose ir Badrinath šiaurėje.
Badrinatas yra viena iš keturių mažų Čota Čardham piligrimystės vietų Himalajuose: Gangotri, Jamunotri, Kedarnath, Badrinath. Čia buvo užrašytos Vedos ir daug puranų. Mes aplakysime uolą, kurioje išminčius Vjasadeva diktavo Vedas ir uolą, kurioje Ganeša užrašinėjo tas Vedas.
Šioje vietoje Višnu atliko dvasines askezes. Jo žmona Lakšmi, norėdama apsaugoti savo vyrą nuo kaitrių saulės spindulių, įgavo Badri medžio pavidalą ir pridengė jį pavėsyje. Nuo tada ši vieta vadinama Badrinatha.
Dėl atšiaurių oro sąlygų ir gausaus snigimo Badrinatas yra uždarytas šešiems mėnesiams nuo lapkričio iki balandžio, visi gyventojai palieka šį kaimą šešiems mėnesiams - jie nusileidžia į Jošimath (aukštis 1900 m). Čia yra seniausia Badrinarayana šventykla. Šventykloje įrengta labai senovinė savaime apsireiškusi Višnu dievybė – Badrivišala. Žmonės dievybę garbina šešis mėnesius, o tada ateina žiema, visi gyventojai palieka miestą, o kitus šešis mėnesius Ją garbina pusdieviai.
🕉VRINDAVANAS – tai šventa vaišnavų piligrimystės vieta. Vrindavanas yra penkiolika kilometrų nuo Mathuros miesto, kuris laikomas Krišnos gimtine.
Vrindavanas taip pat vadinamas „Penkių tūkstančių šventyklų miestu“ – kai kuriais skaičiavimais, tai yra tikrasis mieste egzistuojančių šventyklų, kurių dauguma yra skirtos Radhos Krišnos garbinimui, skaičius.
Vrindavanas nieko nesiskiria nuo Dvasinio pasaulio Vrindavano, tačiau tai pajausti ir pamatyti gali tik tas, kas pilnai atsidavęs Dievui. Jeigu žmogus pernakvoja Vrindavane tris naktis šventraščiai sako, kad Jis sugrįš į Dvasinį pasaulį. Vrindvane amžinai žaidžia Krišna ir Jo sutuoktinė Radharani.
Mes aplankysime Krišnos Balaramos šventyklą, kurioje randasi Šrilos Prabhupados samadhi, tos didžios sielos, kuri į vakarų pasaulį atnešė Bhakti jogą (atsidavimo Viešpačiui tarnystės mokslą), apeisime aplink Vrindavano miestą ir Govardhano kalną.
KELIONĖS KAINA: 1800 eur. + bilietai į Indiją ir du viza.
✨ Apgyvendinimas viešbučiuose (gyvensime dviviečiuose kambariuose);
✨ Maitinimas (vegetariniai pusryčiai);
✨ Pervežimo paslaugos;
✨ Grupės vadovų paslaugos;
✨ Daugybė įdomių paskaitų;
✨ Jogos praktikos;
✨ Vertingos meditacijos.
Į KAINĄ NEĮEINA:
✨ Tarptautinių skrydžių bilietai (~ 550 eur.). Bilietus perkame savarankiškai. Jei reikės pagalbos, galiu padėti :)
✨ Indijos viza (~30 eur.)
✨ Asmeninis draudimas.
PRAKTIKOS, KURIAS TURĖSIME:
✨ PASKAITOS sąmoningumo, dvasinio augimo, religijų ir teosofijos temomis;
✨ JOGOS praktikos;
✨MEDITACIJOS užsiėmimai.
Bilietus pirksime patys (galiu padėti perkant). Bilietų kainos geriausios šiose interneto svetainėse: https://www.skyscanner.net/ arba https://www.opodo.com/. Bilieto kaina apie 550 eur.
AVANSAS: Vieta rezervuojama atlikus 300 eur. avansinį mokestį (avansas negrąžinamas).
DATA: balandžio 28 - gegužės 13 d.
REGISTRACIJA VYKDOMA IKI: VASARIO 01 d.
REGISTRACIJA: [email protected] arba 8670 61933.
SU JUMIS VYKSTA:
ANANTARA DAS - Pagal Vedinę tradiciją Anantara das yra ŠVENTIKAS (BRAHMANAS). Vedų filosofas, lektorius, knygų autorius, ajurvedos gydytojas. Šventyklos "Dvaraka" prezidentas ir puoselėtojas. Skaito paskaitas ir konsultuoja žmones visame pasaulyje apie laimės, meilės, santykių, materialios gerovės, sielos, karmos, reinkarnacijos, Dievo, mirties, pragaro, Visatos sukūrimo ir sveikatos klausimais.
INDRĖ MARIJA RIBAČAUSKAITĖ – sertifikuota JOGOS ir MEDITACIJOS mokytoja (RYS 500). Sąmoningo kvėpavimo (REBEFINGO) instruktorė, brangakmenių ir mineralų terapeutė, Jyotish astrologė, seminarų lektorė. Tibeto Budizmo joginė, pasauliečių vienuolių ordinas (Ngakpa). Buddhų parko ir MahaBodhi asociacijos įkūrėja. Jau 14 metų vedanti meditacijos ir dvasinio augimo kursus, tylos stovyklas, jogos ir meditacijos mokymus.
JOGA, MEDITACIJA
Mes turime atrasti laiko pabūti savo VIDINĖJE “OLOJE”. Kad nurimtų mūsų veržlūs vėjai, kad atgautume pusiausvyrą, pajaustume savo norus, žaismingumą, minkštą žvilgsnį ir tvirtas rankas.
Artėjantys renginiai
JOGA
HOLISTINIS GYVENIMAS