Lapkričio 11-22 dienomis Juodoji pasaulio širdis - taip senieji egiptiečiai vadino savo kraštą - kviečia mus patirti užmirštų moters archetipų ir dvasinių simbolių galią, širdies raktu atrakinat Gyvenimą iš didžiosios raidės.
Stovyklą pradedame nuo viešnagės istoriniame Luksoro mieste, kuris didelę dalį Egipto civilizacijos gyvavimo laiko veikė kaip sostinė ir dvasinio gyvenimo centras, žinomas Tėbų vardu. Stovyklą užbaigsime Kaire – dabartinėje Egipto sostinėje, plytinčioje abipus Nilo upės žiočių. Šis miestas, gyvenamas jau daugiau kaip 6000 metų, buvo svarbi piligrimystės kryptis tiek senojoje Egipto civilizacijoje, tiek ir šių dienų Egipte.
Šios stovyklos metu mūsų laukia:
𓆃 Senieji moterų galios archetipai, iš kurių mokysimės visos dvasinės ekspedicijos metu, – tai pamiršti meilės, gausos, savirealizacijos ir sveikatos resursai kiekvienai modernaus pasaulio moteriai;
𓆃 Tūkstantmetės Egipto šventyklos – tai dvasinės išminties portalai, kurių dėka prisiliesime prie laikui nepavaldžių sielos alchemijos paslapčių;
𓆃 Senojo pasaulio sakralios architektūros šedevru laikomos piramidės, saugančios išminčių paliktus energetinius kodus, jungiančius Žemę su kosmine Visatos tvarka. Šifruosime juos ieškodamos to, kas padėtų mums augti ir klestėti
𓆃 ANKH – gyvenimo raktas – vienas pačių galingiausių simbolių žmonijos istorijoje. Juo atrakinsime ne tik vidinį matymą ir žinojimą – juo atrakinsime savo pačių širdis - Meilei ir Gyvenimui iš didžiosios raidės;
𓆃 Dykuma – šventųjų, asketų ir vienuolių motina, giluminių atsakymų gimdytoja, dvasinių virsmų įsčios. Gydančioje jos tyloje ir žvaigždėtoje dangaus globoje praleisime visą naktį;
𓆃 Nilas – tekėdama Rytų krante, o leisdamasi Vakarų, saulė dalijo šalį į du pasaulius - gyvųjų ir pomirtinį. Leisime šiai šventai upei būti mūsų mokytoja, stebėsime saulėtekius, saulėlydžius, amžinus gyvybės ciklus;
𓆃 Moterų bendrystės galia, kuri įkvėps mylėti save ir semti gyvenimą pilnomis saujomis; paskaitos ir archeomitologijos sesijos, kurios suteiks žinių ir įrankių vidiniam augimui bei gerokai gilesniam savęs pažinimui, praktikos ir ritualai, kurie padės įkūnyti žinias ir integruoti patirtis, kad stovykla neštų į kasdienybę ilgalaikį pokytį;
𓆃 Šiuolaikinio Egipto žavesys – jo patirsime daug! Vietinio gyvenimo lėtumas, kasdien nuostabus oras, šviežias vietinėse virtuvėse pagamintas maistas... Jei norėsis – skrydis oro balionu virš bundančio miesto (pasirinktinai), taip pat - tik mūsų ratui skirtas susitikimas su sufijų mistikais...ir daugybė gyvenimo stebuklų, kurių net neįmanoma aprašyti, bet juos galima patirti su mumis drauge!
JEI NORI LEISTIS Į ŠIĄ GYVENIMĄ PLEČIANČIĄ PATIRTĮ, tuomet skaityk toliau!
☥ 1 diena (Antradienis, lapkričio 11 d.)
Mūsų laukia popietinis skrydis Vilnius – Hurghda. Egiptą pasiekiame vakare. Apsistojame Hurghadoje viešbutyje ant Raudonosios jūros kranto, vakarieniaujame, maudomės ir ilsimės po kelionės.
☥ 2 diena (Trečiadienis, lapkričio 12 d.)
Dieną pradedame nuo mėgavimosi saule, jūra, lėtu pusryčiavimo procesu ir kitais kūniškais malonumais. Šiandien mūsų laukia kelionė Hurghada – Luksoras.
Luksoras senajame Egipte buvo vadinamas Tūkstančio dangiškųjų durų miestu, o šiandieniniame kontekste yra laikomas vienu įspūdingiausių pasaulyje muziejumi po atviru dangumi, alsuojančiu senaja dvasine patirtimi.
Apsistojame jaukiame autentiškame viešbutyje, o vakarieniaujame vietinėje šeimoje ir mėgaujamės tradicine egiptietiška virtuve bei vietinių svetingumu.
Po vakarienės sėdame į stovyklos erdvės atvėrimo ratą, kurio metu susijungsime su Juodosios pasaulio širdies išmintimi ir išsigryninsime stovyklos ketinimus.
☥ 3 diena (Ketvirtadienis, lapkričio 13 d.)
Lėtos ryto jogos ir kvėpavimo praktikomis maloniai pažadinsime kūną ir sielą. Po pusryčių turėsime archeomitologijos sesiją, kurioje kaip resursą tyrinėsime deivę MA'AT - pusiausvyros, teisingumo ir nepajudinamų gamtos dėsnių deivę - pagrindinį kosminės tvarkos principą senajame Egipte.
Vykstame į Medinet Habu šventykla, dedikuotą Saulės Dievui Amunui Ra ir jo žmonai deivei MA'AT. Kunigų ir karalių salėje mūsų laukia meditacija ir senosios Egipto dvasinės išminties pažinimas.
Saulei leidžiantis mūsų laukia pasiplaukiojimas Nilo upe. Tyla, auksinis dangus ir šventa Nilo tėkmė užpildys mus gyvenimo grožiu ir ramybe. Stabtelėsime viename iš krantų ir išsimaudysime amžinai gyvybę teikiančioje ITERU – taip senieji egiptiečiai vadino savo upę. Vakarą užbaigsime tyrinėdamos deivės NUT - Visatos motinos - mitą.
☥ 4 diena (Penktadienis, lapkričio 14 d.)
Kūną lėtai pažadiname moteriškomis ryto praktikomis terasoje ant stogo. Po to kaip visuomet mūsų laukia lėti pusryčiai ir pašnekesiai prie bendro stalo.
Šiandien aplankysime dvi mažas šventyklėles, kupinas neišsemiamos moteriškos galios. Aplankysime mažąją HATOR šventyklą. Ši deivė iliustruoja senojo Egipto moteriškumo suvokimą. Šventraščiuose rašoma, kad deivė buvo moteriškoji Saulės dievo Ra pusė, pirmoji būtybė, išlindusi iš pirmykščių vandenų, o jos gyvybę teikianti šviesa ir pienas maitino visas gyvas būtybes. HATOR įkūnijo moteriškumą, malonumą, seksualumą, džiaugsmą ir šokį.
Po pietų vykstame į mažąją Izidės šventyklą dykumoje. Deivė IZIDĖ - buvo meilės ir grožio įsikūnijimas senojo Egipto teologijoje, sauganti gyvenimo ir mirties paslaptis, atsakinga už moters širdies atsiskleidimą, intuiciją ir magiškus ryšius su Visatoje vykstančiais procesais. Graikų ir romėnų laikasi jos kultas išplito visame senąjame pasaulyje.
☥ 5 diena (Šeštadienis, lapkričio 15 d.)
Dieną pradėsime nuo pusryčių ir ankstyvos išvykos į Karnako šventyklą. Ši šventykla laikoma viena iš didžiausiųjų senojo pasaulio šventyklų, o mes ją lankysime iki užplūstant pagrindiniams turistų srautui.
Joje mes lankysimės deivės SEKMET nišoje. Ši ugninga deivė-liūtė - tai gydymo, karštos saulės ir dykumų vėjo įsikūnijimas, nuožmi pusiausvyros principo gynėja mokys mus gerbti asmenines ribas ir puoselėti laukinę išmintį.
Piligriminiu Sfinksų keliu, kuriuo senaisiais Tėbų laikais kartą per metus vykdavo ritualinė šventikų ir karališkosios šeimos procesija, pėsčiomis eisime iki kitos galios vietos - Luksoro šventyklos. Šios šventyklos sienos, kaip ir visų kitų šventyklų, yra gyvos, bei pasiruošusios užpildyti mus sakralia gyvybine energija.
☥ 6 diena (Sekmadienis, lapkričio 16 d.)
Po ryto praktikų ir dienos gairių aptarimo skirsime dieną savirefleksijai ir poilsiui. Mūsų magiškas laikas Egipte bus pasiekęs savo vidurio tašką. Būtent čia nurimsime ir susitelksime į patirtų įspūdžių refleksiją ir įprasminimą. Mėgausimės lėtu ir tyliu ilsėjimosi procesu.
Vakare mūsų laukia specialiai mūsų grupei skirtas susitikmas su vietos sufijais. Dalyvausime sufijų maldos praktikoje, po kurios sufizmo išpažinėjams turėsime galimybę užduoti visus mus dominačius klausimus.
Sufizmas - tai Islamo religijos srovė, dar vadinama islamo misticizmu, teigianti, kad su Dievu susiliejama per ekstazę ir kontempliaciją. Tradicinis islamas teigia, kad visas gyvenimas yra pasiruošimas susitikimui su Dievu, tuo tarpu sufijai moko, kad su Dievu galima susitikti dar gyvenant šioje žemėje, atliekant tam tikras praktikas.
☥ 7 diena (Pirmadienis, lapkričio 17 d.)
Visos, kurios norėsime, saulę pasitiksime skrisdamos oro balionu. Tai išskirtinė, kvapą gniaužianti patirtis - iš paukščio skrydžio matyti ne tik Nilą, bet ir senąją Egipto išmintį saugančias šventyklas.
Dienos laiką skirsime pasiruošimui vykti į dykumą.
Vakarop pasieksime dykumą ir joje apsistosime nakvynei. Vakarieniausime, mėgausimės jaukiu laiku prie laužo, ritualais, gydančia dykumų tyla.
☥ 8 diena (Antradienis, lapkričio 18 d.)
Dieną dykumoje pradedame pasitikdamos saulę. Šio galios momento metu medituosime ir klausime savęs - kokiai gyvenimo kokybei esu pasiruošusi nubusti?
Po pusryčių ir ritualų dykumoje grįžtame į viešbutį Luksore. Ilsimės ir ruošiamės šventiniam vakarui.
Vakarieniaujame mus priėmusioje šeimoje, mėgausimės vietine gyva muzika ir atsisveikiname su Tūkstančių durų miestu.
☥ 9 diena (Trečiadienis, lapkričio 19 d.)
Anksti ryte išvykstame į Kairą – dabartinę Egipto sostinę ir kultūrinį šalies centrą.
Didingas miestas, plytintis abipus Nilo upės žiočių, gyvenamas jau daugiau kaip 6000 metų. Tai buvo svarbi vieta senajai Egipto civilizacijai, o šių dienų Egiptui šis miestas yra kultūrinė šalies širdis. Kaire galima pamatyti tiek vakarietiškos, tiek ir rytietiškos kultūros bruožų, o didžiausia magija atsiskleidžia stebint, kaip sena persipina su nauja.
Po pietų įsikursime viešbutyje, o pailsėjusios ir pavakarieniavusios keliausime į miestą. Aplankysime senąjį Khan el Khalili turgų – pribloškiantį savo gausa, spalvomis ir šurmuliu. Turėsime laiko nusipirkti smilkalų, aliejų, papuošalų, kitų širdžiai mielų dalykėlių, įprasminančių kelionės patirtis.
☥ 10 diena (Ketvirtadienis, lapkričio 20 d.)
Po ryto praktikų ir pusryčių vykstame lankyti Piramidžių slėnio. Kokias paslaptis saugo šis dvasinės architektūros šedevras ir pasaulio stebuklas? Kokią žinutę Egipto protėviai norėjo perduoti šiuolaikiniam pasauliui šiais įstabiais monumentais? Kelsime klausimus, ieškosime atsakymų, skaitysime simbolius, tyrinėsime archeomitologiją ir atversime daug senojo pasaulio durų, sujungiančių mus su šiais laikais.
Po gardžių pietų mūsų laukia Senojo Kairo tyrinėjimai. Istorinis Kairas yra viena iš septynių Egipto UNESCO pasaulio paveldo vietų. Žavėsimės architektūra ir arabiška viduramžių dvasia. Mūsų laukia lėtas ir malonumų kupinas laikas autentiškoje Kairo širdyje.
☥11 diena (Penktadienis, lapkričio 21 d.)
Po ryto praktikų keliausime į Didįjį Egipto muziejų. Ar reikia daugiau ką pasakyti be to, kad tai yra didžiausias archeologijos muziejus visame pasaulyje? Tai 100 000 senovės Egipto artefaktų namai. Mūsų laukia nepakartojama tiek savo dydžiu, tiek bendru įspūdžiu patirtis. Ji bus mūsų ekspedicijos vyšnia ant torto – aplankiusios senąjį Luksorą ir senąjį Kairą į eksponatus žiūrėsime kitomis akimis, jau mokėdamos skaityti simbolius ir gilias dvasines prasmes.
Po lėtų pietų aplankysime šalia esančią Muhammado Ali mečetę, įsikūrusią Kairo citadelėje su vaizdu į miestą. Ji yra vienas iš labiausiai matomų orientyrų Kairo horizonte. Ją lankyti pasirinkome ne tik dėl architektūrinės ir dvasinės reikšmės. Ši šventykla dar vadinama Alebastro mečete, nes jos sienos pagamintos iš alebastro – minkšto mineralo, stiprinančio taiką, vidinę ramybę ir meilę. Senovės egiptiečiai jį laikė tyrumo akmeniu, padedančiu atleisti ir grąžinti širdžiai ramybę.
Dieną užbaigsime stovyklos uždarymo ratu ir baigiamuoju ☥ANKH☥ - gyvenimo rakto – ritualu. Jis įprasmins patirtis, kurias surinkome kelionės metu ir leis su dėkingumu ir pagarba atsisveikinti su Egiptu.
☥12 diena (Šeštadienis, lapkričio 22 d.)
Vykstame į Kairo oro uostą. Mūsų laukia rytinis skrydis Kairas – Ryga - Vilnius.
SVARBU! Atsižvelgiant į grupinę dinamiką ir kitus kelionės kintamuosius, programa gali nežymiai keistis.
Raminta Lapinskaitė – moterų saviugdos mentorė, intuicijos trenerė, ekspertiškumą šioje srityje ugdanti nuo 2014 m. Knygų „MEILĖ SAU“ (2018) ir „PALAIMINTOS MOTERYS“ (2020) autorė. Įgalinančios moterų bendrystės puoselėtoja, mylinčios saviugdos projektų iniciatorė, tęstinių mokymų programų autorė, JAV, Portugalijos, Olandijos ir Lenkijos institutuose tyrinėjanti kultūrines, socialines ir istorines sveikos moterų savivertės ir savirealizacijos temas. Šie tyrinėjimai pagimdė dvasinių ekspedicijų moterims po pasaulį ciklą DIDŽIOSIOS DEIVĖS PĖDOMIS.
Indrė Marija Ribačauskaitė – sertifikuota JOGOS ir MEDITACIJOS mokytoja (RYS 500), sąmoningo kvėpavimo (REBEFINGO) instruktorė, brangakmenių ir mineralų terapeutė, Jyotish astrologė, seminarų lektorė. Jau 14 metų vedanti meditacijos ir dvasinio augimo kursus, tylos stovyklas, jogos ir meditacijos mokymus Indrė Marija taip pat yra ir Tibeto Budizmo joginė, priklausanti pasauliečių vienuolių ordinui (Ngakpa), BUDDHŲ PARKO ir MAHABODHI jogos ir meditacijos asociacijos įkūrėja.
𓆗 DATA: 2025 lapkričio 11 - 22 dienos
𓆗 APGYVENDINIMAS: Jaukių viešbučių patogiuose dviviečiuose kambariuose.
1 nakvynė Hurghadoje, 7 nakvynės Luxore, 3 nakvynės Kaire.
𓆗 INVESTICIJA: anktyvųjų paukščių 2000 Eur - pirmoms 6 užsiregistravusioms ir sumokėjusioms moterims;
𓆗Pilna stovyklos kaina: 2200 Eur.
𓆗 Vieta rezervuojama pervedus 300 Eur avansą (avansas negrąžinamas).
Visa kelionės programa, praktikos, paskaitos, ekspedicijų planavimas.
Apgyvendinimas patogiuose dviviečiuose viešbučio kambariuose.
Pilnas maitinimas 3 kartus per dieną. Valgysime ir viešbutyje, ir restoranuose, ir vietinėje šeimoje.
Ekskursijos ir visi bilietai į muziejus.
Profesionalaus kelionių vadovo ir gido paslaugos.
Visi reikalingi pervežimai.
Skrydžių bilietai Vilnius - Hurghada ir Kairas - Vilnius (šiai dienai apie 600 Eur); Poreikiui esant padėsime įsigyti.
Viza (25 Eur), perkama oro uoste atvykus į Egiptą.
Kelionės draudimas ne ES šalyse.
Asmeninės išlaidos siuvenyrams ir lauktuvėms.
Arbatpiningiai.
Skrydis oro balionu (visoms, kurios to norite).
Kontaktinis asmuo informacijai: